przekąski

Jak można zrobić zdrowe przekąski?

Zdrowe przekąski to smakołyki, które nie zawierają cukru, tłuszczu zwierzęcego, nadmiaru soli ani jego pochodnych i wielu innych chemicznych składników. Powinny mieć bardzo krótki skład, a przede wszystkim odpowiedni smak, by były odżywcze dla całej rodziny i dla dzieci. 

Przekąski robione w domu

przekąski zdrowe można zrobić w domowy sposób, gdyż jest wiele łatwych na to przepisów. Wszystko zależy od tego, w jakim smaku mają one być, by były smaczne i chrupiące. Najłatwiej przygotować zdrowe chipsy, które mogą być solone, paprykowe, z pieprzem, z przyprawą cebulową lub koperkowe. Wystarczy obrać ziemniaki, umyć, zetrzeć do postaci chipsów i doprawić. Aby nie miały dużej ilości oleju, można je upiec w piekarniku i wtedy są chrupiące. W podobny sposób można zrobić chrupki, precelki, domowe paluszki, czy prażynki. Przekąski nie są słone, a w zamian za to bardzo aromatyczne dzięki suszonym ziołom i przyprawom. Olej również może być pierwszego tłoczenia, wysokiej jakości, tak aby mieć poczucie że przekąski są naturalne. 

Przekąski ze sklepu

Do zrobienia przekąsek nie jest potrzebnych wiele produktów, a te które są użyte najlepiej kupić w sklepie ekologicznym. Tam również są gotowe przekąski, dla dorosłych oraz dla dzieci. Nie zawierają barwników, spulchniaczy, konserwantów, słodzików i wielu innych dodatków. Wyprodukowane są w bardzo prosty sposób, często przez ludzi którzy sami ręcznie je przygotowują. Ich smak może być cebulowy, paprykowy, ziołowy, w zależności od konkretnego produktu. Są to przekąski ziemniaczane, kukurydziane, orzechowe, ryżowe, a także z batatów. Można je kupować na każdą porę roku oraz dnia, zarówno do szkoły, do pracy, czy w podróż wakacyjną. Mają bardzo wiele smaków, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie. Niektóre z nich są z dodatkiem owoców suszonych, bakalii i wiórek kokosowych. Mogą być w postaci batoników, mieszanek zbożowych, czy też mieszanek owocowych z orzechami. Dla wygody produkowane są duże paczki rodzinne oraz małe specjalne dla dzieci.